Makaleler
Realty World Avrupa’da Türkiye Üzerinden Büyüyecek

ABD’nin en büyük 5 emlak franchise kuruluşundan biri olan Realty World, 1 yılda gösterdiği yüksek performans nedeniyle, Realty World World ofislerinin yapılandırılması" sorumluluğunu verdi.

Realty World Türkiye’yi Avrupa organizasyonunun merkezi haline getiren karar, 1000’in üzerinde franchise’ı, yaklaşık 15.000 çalışanı ve 1.5 milyar dolarlık reklam yatırımıyla dünya emlak sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Realty World’ün tarihinde bir ilk. Aynı zamanda, franchise tarihinde de ilk kez bir dünya markası, Avrupa yapılandırmasını bir Türk şirketi ile gerçekleştiriyor. 1 yılın sonunda "Türkiye dahil 7 ülkeden sorumlu merkez ülke" özelliğini kazanan Realty World Türkiye’nin şimdiki hedefi ise; 1 yıl içinde 5 AB ülkesinde yapılanmak ve gayrimenkul yatırımcılarına yeni fırsatlar sağlayacak projeler geliştirmek...

Bu kararın verilmesinde, Realty World Türkiye’nin, 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde "tüm dünyada en hızlı büyüyen bölge" olmasının etkili olduğunu belirten Realty World Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Büyükçetin, kararın açıklandığı basın toplantısında; "Emlak sektöründe ABD’nin en büyük 5 franchise kuruluşundan biri olan Realty World’ü Türkiye pazarına girmeye zor ikna etmiştik. 1 yıl gibi kısa bir süre sonunda "En hızlı büyüyen bölge" ödülünü aldık. Türk girişimciler olarak, kurduğumuz yapı kısa bir süre içerisinde o kadar başarılı oldu ki, "Avrupa merkezi" olduk. Bu yalnızca bizim değil, AB yolunda kararlı adımlarla yürüyen, dünyaya açılan, büyüyen ve gelişen Türkiye ekonomisinin de örnek başarısıdır." şeklinde konuştu.

Büyükçetin, marka olarak Türkiye’ye girmeye zor ikna edilen Realty World’ün, Türkiye’yi "Avrupa yapılandırmasında merkez" haline getiren kararı almasında en önemli kriterlerin, Türkiye’deki dinamik yapının yanında, kısa zamanda oluşturdukları profesyonel yapı, istikrarlı, büyük yatırım gücü, etkin satış ve pazarlama faaliyetleri olduğunu açıkladı. Türkiye gibi satış ve pazarlama uygulamalarının son derece dinamik ve değişken olduğu bir ülkede geliştirdikleri özel modelin, Realty World ABD tarafından şaşkınlık ve memnuniyet ile karşılandığının altını çizen Büyükçetin, bu alanda elde ettikleri başarının ve know-how’ın, artık tüm dikkatleri Türkiye’ye çektiğini söyledi.

Kaynak: KobiFinans Dergisi 11. Sayı


26/10/2006

Makale anasayfasına geri dön  Sayfayı Yazdır

Bu konuyla ilgili yapılmış yorum bulunmamaktadır.
 
Üye Ol